Jdi na obsah Jdi na menu
 


Squash a jiné sporty

 

Ke sportu mě přivedla moje maminka, která si přála, abych nepatřila k těm lenochům, kteří se v mém věku věnují pouze televizi, počítači a čas od času zalítnou s kamarády do baru na nějaké to "pivko". Jako první jsem okusila tenis, který jsem později vyměnila za squash. A u squashe jsem zůstala dodnes...

Jsem ráda, že jsem si ke sportu vytvořila jistý vztah. Musím přiznat, že bych toho čas od času ráda nechala, ale na druhou stranu si říkám, jestli by to nebyla škoda. Sport mi přinesl spoustu kamarádů a nakonec i mého současného přítele. Díky squashi se mi podařilo navštívit několik zemí po Evropě, jako je například Belgie, Rakousko, Holandsko, Švédsko, Německo, Slovensko, Švýcarsko a Maďarsko. Mimo to jsem soukromě navštívila Tunis, Francii a Itálii. Mamince se dokonce podařilo před pár lety, přes jejího brášku, sehnat mého současného sponzora, kterým se stal Wilson.

Několik let nazpět jsem začala s trénováním svých squashových žáčků, a proto jsem absolvovala tří denní trenérský kurz 3. třídy. Jsem moc ráda, že jsem našla někoho, koho squash baví stejně jako mě a že mu mohu předat své zkušenosti, které jsem získala od mých trenérů, které jsem postupem času vystřídala. Prvním byl Láďa Novotný, poté Martin Štěpán, Honza Koukal, několikanásobný mistr ČR, a nyní je jím Tonda Felfel a čas od času i Láďa Tesárek. Prvních pár let jsem trénovala se svým prvním trenérem ve Squash Sportu a nyní trénuji v Blue Orange, kde jsem velmi spokojená.

Kromě squashe se snažím věnovat i jiným sportů. Chodím běhat, jezdím na kole a na bruslích. Jinak, letos na jaře jsem absolvovala kurz jízdy na snowboardu a v létě kurz jízdy na koni.

 

 
 

Náhledy fotografií ze složky Já a squash