Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak už je to za mnou...

2. 7. 2007

Školní rok nám skončil...

Všichni se ptají, kam pojedu na prázdniny... Já stále vytrvale odpovídám, že nikam. Pak přijdou s jinou otázkou: "Už víš, kdy přijedeš?" Opět odpovím, že nevím.

Letošní prázdniny jsou moje poslední, tak si říkám, že si je chci trochu užít, ale co se skrývá pod pojmem "užít"? Ani sama nevím. Ráda bych cestovala, ale přitom se mi nechce odjet od mé rodinky na dlouho. Chtěla bych se podívat do Londýna a do Švédska, ale jen na pár dní. Nechci tam strávit půlku léta. Zatím nemám brigádu, takže mě k Praze prakticky nic neváže. Akorát lidi, kteří chtějí chodit trénovat. Ale i to se dá pominout. Navíc jsem slíbila mé kamarádce Vendulce z Benecka, že se za ní přijedu podívat. Už se na ní mocinky těším. Jenže opět řeším nějakou překážku - nikomu se tam se mnou nechce jet :-(. No a pak jsem slíbila své druhé kamarádce Zuzance, že za ní také přijedu, jenže zatím nevím kdy. Chtěla bych to nechat až na srpen. Ten v červenci budu asi doma.

No, a co jsem dělala celou tu dlouhou dobu, co jsem sem nenapsala ani tečku? Především jsem se poněkud flákala ze školy, někdy jsem se učila na písemky, no, a hlavně jsem se připravovala na zkoušky z autoškoly. Můžu říct, že jsem se jich docela dost obávala. Nevěděla jsem moc dobře co mě všechno čeká. Ale co, snažila jsem se toho naučit, co nejvíc. Písemné testy jsem měla mít 26.června a závěrečnou jízdu a údržbu a konstrukci vozidla 27.června. Na jízdu jsem se bála opravdu hodně. Písemné testy pro mě byly hračka, předtím jsem se je učila skoro nazpaměť, takže když jsem usedla do křesla před zkušební počítač a započala testy, stačilo mi přečíst si začátek otázky a už jsem automaticky zaškrtávala odpověď "c". Testy jsem dala na 100%. No, a druhý den jsme se měli sejít v půl 8. v autoškole, kde jsme čekali, až na nás přijde řada. Já byla samozřejmě až poslední :-). Čekala jsem zhruba 3 a půl hodiny, když přišel komisař sviňa (tak se představil, když otevřel dveře od autoškoly a vykročil směrem k nám, vyklepaným skorořidičům) a zeptal se mě: "A slečno, nebudu se s vámi bát jet?" Stačila jsem jen namítnout, že jestli není strašpytel, tak snad ne. Poté mi oznámil, že ho odvezu za roh ke garážím, kde na něj čeká osádka, skládající zkoušky na jízdu na motocyklu. Zklamaně a mírně otráveně jsem zasedla za volant a odvezla ho těch 5 metrů ke garážím, kde jsem již smířená se svým osudem skoro usnula. Po půl hodině se komisař vrátil se slovy: "Tak jste si udělala prima přestávku, že?" Zabručela jsem cosi jako: "Hm, to teda." celá natěšená, že se konečne hneme z místa. Nato se mi dostalo pobídky, že jedeme do Bohnic. Sašlápla jsem tedy spojku a zvesela nastartovala. Když jsem dojeli do Bohnic milý pan komisař mi řekl, že mám zaparkovat mezi jistého favorita a Wolkswagena. Moje oči lítaly přes celé parkoviště a ne a ne objevit vozidla již zmíněné značky, až jsem z útěchou zjistila, že stojí přímo přede mnou. Nevšimla jsem si jich jen proto, že mezi nimi byly snad tři prdele místa. Tak jsem s přehledem zacouvala, pan komisař pokýval hlavou, pochválil mě, a že prý jedeme zpět do autoškoly. Dorazili jsem k autoškole, kde jsem zaparkovala to ďáblovo vozidlo a s třesoucíma ruka jsem vystoupila, protože jsem očekávala nějakou zákeřnou otázku na údržbu a konstrukci vozidla. Moje ruce se přestaly třást v momentě, kdy jsem zaslechla z komisařových úst slova: "Povinná výbava". Moje srdíčko poskočilo a já mu snad během 3 vteřin vyklopila celou povinnou výbavu vozidla. V tom jsem zajásala ještě víc, protože jsem si uvědomila, že jsem právě složila tu strašáckou zkoušku, a že jsem řidička :-). Shruba za 14 dní si půjdu vyzvednout řidičák, takže se všichni jižřidičiněkoliklet bojte, protože teď vám ukážu! :-)

Tím jsem velmi stručně shrnula důvod mé absence na internetu a ráda bych slíbila, že se polepším a budu zde častěji a budu vám stále psát novinky z mého života. Každopádně tento týden si užiju opravdu výborně. Čekají mě nákupy s mojí kamarádkou Eliškou a časté návštěvy mého přítele. Tento týden je o to lepší, protože mám maminku ve Švédsku a tatínek ve čtvrtek odjíždí na chalupu na Benecko. No, a zkuste mi někdo tvrdit, že tyhle prázdniny snad nezačínají skvěle :-).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář